Yüreğinizi hüzünlendiren En iyi 5 Dram Filmi

Yüreğinizi hüzünlendiren En iyi 5 Dram Filmi

  Eylül 19, 2018

  427 Okunma

Kalbinize dokunan hüzünlü dram filmlerinin beşini konularıyla ve kendi yorumumuzla sizlere tavsiye ediyoruz. Resimdeki linke tıklayarak sitemiz www.makinist.org da filmlere ulaşabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız.İyi Seyirler...

1.Cold Mountain(Soğuk Dağ) – 2003 – Imdb:7.2/10

Amerikan iç savaşı bittikten sonra savaşta yaralanmış daha sonra kısmen iyileşmiş olan Inman bunu fırsat bilerek sevdiği kadına Ada’ya kavuşmak için uzun bir yolculuğa çıkar.Savaş öncesi Ada’nın babasının çiftliğinde çalışan Inman burada Ada ile karşılaşmış ve ondan çok etkilenmiştir.Ada savaş sonrası babasının çiftliğinde düzeni sağlamaya çalışırken yüreğinde her zaman Inman’ın döneceğine inanmıştır.

 

2.Never Let Me Go(Beni Asla Bırakma) – 2010 – Imdb:7.2/10

1952 yılında insan ömrünü 100 yılın üstünde tutmak amacıyla tıp dünyasında yaşanan gelişmeler sonucu amacı sadece kopyalandığı kişiye ileride organ donörü olmak üzere insanlar üretilir. 1970’li yıllarda, bu üretilen insanların yetiştirildiği ve dış dünyadan somutlandığı bir zamanda, Hailsham isimli bir okulda başlayan hikaye Kathy H. (Carey Mulligan), Tommy (Andrew Garfield) ve Ruth (Keira Knightley) adlı üç arkadaşın yaşamlarını anlatıyor. Neden ve nasıl var oldukları hakkında hiçbir fikri olmayan üç çocuğun  masum aşk öyküsünün ardından 18 yaşını doldurduktan sonra Hailsham’dan ayrılmaları ve dış dünyaya daha yakınlaşmaları ile birlikte işler gittikçe daha karmaşık bir hal alır. Üç arkadaşın yaşamlarının sonu ise,artık organlarını bağışlamaya başladıkları son derece trajik bir sondur.Film Kazuo Ishiguro’nun aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.Bu film bana öğrenilmiş çaresizliği hatırlatıyor…

 

3.War Horse(Savaş Atı) – 2011 – Imdb:7.2/10

Dünya savaşı sırasında İngiltere ve Avrupa arasında geçen bu film, Joey adlı bir at ve onu eğitmiş olan onun dostu diyebileceğimiz sahibi Albert ile arasındaki harika bağı anlatıyor.Yönetmen koltuğunda Steven Spielberg’in olduğu,gözyaşlarınızı tutamayacağınız bu filmde Albert ve Joey savaş yüzünden ayrı düşüyor.Bir çiftlik atı olan Joey nin savaş atı olma süreci sizi hüzünlendirecek. Joey birçok hayatı farklı şekilde değiştirirken sizin de kalbinize dokunacak…

 

4.The Light Between Oceans(Hayat Işığım) – 2016 – Imdb:7.2/10

Tom Sherbourne, savaşta geçen çileli bir dönem sonrasında Avustralya’ya döner ve sakin bir hayat isteyen Sherbourne kıyıdan yarım gün uzaklıktaki Janus Kayasındaki deniz fenerinde bakıcı olarak çalışmaya başlar. Cesur ve sevgi dolu Isabel ile evlenirler.Deniz fenerinin yakınında küçük ve tatlı bir evde sakin ve mutlu yaşam süren ikili hayatlarından memnun bir şekilde yaşamaktadırlar.Taki Isabel hamile kalıp düşük yapana kadar.Üç yıl üç düşük yaptıktan sonra Isabel’in hayata karşı pekte umudu kalmamıştır.Ancak bir gün Isabel deniz kıyısından gelen bir bebek sesi duyar ve sonrasında işler karmaşık bir hal alır.Bir bebeğe büyük özlem duyan bu ikilinin dram hikayesini izlemenizi tavsiye ederim…

 

5.The Red Turtle(Kırmızı Kaplumbağa) – 2016 – Imdb:7.5/10

Wild Bunch ve Studio Ghibli ünlü stüdyolarının ortak yapımıdır.Okyanusta geçirdiği bir kaza  sonucu kendisini ıssız bir adada bulan bir adam kurtulmak için bir çok yol dener.Fakat kaplumbağalar tarafından kurtulma çabaları boşa çıkar.Bir gün kırmızı bir kaplumbağa görür ve ölümüne neden olur.Ve sonrasında olaylar gelişir.Herhangi bir diyalog içermeyen Fransız-Japon ortak yapımı bu film Oscar ödüllerinde en iyi animasyon adaylarından biriydi.


Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sinemanın Anlamı
7.sanat dalı olarak kabul edilen sinemanın başlangıç tarihi 1895 olarak görülür. Sinema hayatın kendisini olduğu gibi yansıtır. Çünkü hayattan beslenir. Bu büyülü hayat bir biletin ucundadır ve sizi başka bir dünyaya götürür. Karanlık bir ortamda sinematografın yansıttığı ışıkla görüntüler arasınsında birden aydınlanırsınız. Sinema kapısından çıktığınızda bir rüyadan uyanmış hissine kapılırsınız. Sinema dev bir sektördür. Bu sektörün bağrında emeği,alınterini,sanatı ve toplumsal olguları barındırır.

Bugünlerde Sinema ve Sitemizde Sinema Keyfiniz
Eskilerde bir lüks sayılan sinema,şimdilerde hobimiz haline gelmiştir. Şimdilerde sinemalar,hem dizi haline gelmiş hem de film olarak evlerimizin içindeki ekranlara kadar gelmiştir. İnternet sayesinde filmler ve diziler kolay ulaşılabilir hale gelmiştir. İleri teknoloji ile bu filmleri birçok seçenekte izlemeniz mümkündür. Sitemize laptop,akıllı telefon gibi birçok teknolojik aletten internet aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 720p,1080p ve HD film izle gibi görüntü seçenekleriyle birçok kategorideki filmleri sitemiz içeriyor.
Ayrıca yabancı film severler için Türkçe Dublaj ve orijinal dil severler için de Türkçe Altyazı seçenekleri mevcuttur. Eskiden dram,aşk,tarih vb türündeki filmler daha popüler iken şimdilerde Animasyonlar ve Fantastik filmler daha çok tercih ediliyor. Bu filmler sayesinde birçok farklı kültürü ve farklı yerleri görerek bakış açınızı,hayal gücünüzü ve ufkunuzu geliştirebilirsiniz.

unutulmazfilmler.org olarak sizlere en eskiden en güncele bütün filmleri sunmayı amaçlıyoruz. Sitemizde film izlemeyi sizler için işkenceden çok keyfe dönüştürmeyi amaçlıyoruz.
Reklamsız full hd film izlemek için doğru adrestesiniz. Yerli ve yabancı film izlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Dilerseniz sitemizde bulunan 1080p Filmleri ve 720p Filmleri favorilerinize ekleyerek daha sonra izleyebilirsiniz.
Ayrıca sitemizde yetişkinlere özel +18 erotik filmler yer almaktadır. Bu +18 erotik seks filmlerini reklamsız ve full hd şekilde sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz. Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Telif hakkı için [email protected] üzerinde iletişime geçerseniz, 3 gün içerisinde telif hakkına sahip olduğunuz içeriğin embed linki sitemizden kaldırılacaktır.