Gelmiş Geçmiş En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

Gelmiş Geçmiş En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

  Ekim 4, 2018

  468 Okunma

Size hem dramı hem gerilimi yaşatacak,finalleriyle sizi şaşırtacak bu filmleri izlemediyseniz kesinle izleyin. Her bir resme tıklayarak sitemiz www.makinist.org da filmlere ulaşabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız.İyi Seyirler...

1.Sixth Sense-Altıncı His – 1999 – Imdb:8.1

Çocuk Psikoloğu olan doktor Crowe(Bruce Willis), bir gün eşiyle beraber sohbet ediyorken çok eski bir hastası tarafından vurulur.Bu olaydan bir süre geçtikten sonra işine geri döner ve sekiz yaşında bir çocuk olan Cole Sear’ın doktorluğunu yapar.Küçük Cole ile yavaş yavaş iletişim kurmaya başlayan doktor giderek onunla yakınlaşacak ve onun korku dolu bir sırrını öğrenecektir.Başlarda buna inanmayacak fakat daha sonra bir kaydı dinlerken gerçek olduğunu fark edecektir.Ayrıca eşiyle arası açık olan doktor buna çok üzülmektedir ve sanki eşi ona etrafta yokmuş gibi davranmaktadır. Cole’nin “Ölü insanlar görüyorum, ölü olduklarını bilmiyorlar.Her şeyi istedikleri gibi görüyorlar.” repliğiyle bilinen bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

2.Shutter Island-Zindan Adası – 2010 – Imdb:8.1

1954 yılında, ABD ajanı Teddy Daniels(Leonardo Di Caprio), Boston’un Shutter Island Ashecliffe Hastanesinden bir hastanın kaybolmasını araştırmak üzere görevlendirilir.Kişisel nedenlerden ötürü adadaki görevi ısrarla ister.O bu hastanede  doktorların etik olmayan yasa dışı tedavileri uygulayıp uygulamadığını merak eder.Ancak hastane, şüphelinin davayı açacağını düşündüğü kayıtlara erişimi reddeder. Bir kasırga ana kara ile iletişimi keserken, daha tehlikeli suçluların kaçışına neden olur ve şaşırtıcı, imkansız ipuçları çoğalır. Teddy her şeyden şüphe etmeye başlar – hafızası, ortağı, hatta kendi aklı.Sonunda onun başına gelen trajik bir olayda çektiği inanılmaz acıdan ötürü alter egosunda daha güçlü kişilikleri ortaya çıkardığını göreceğiz.Acıyı bastırmak için onun çaresizce bu olaylar zincirinde kayboluşunu izleyeceksiniz..

3.Black Swan-Siyah Kuğu – 2010 – Imdb:8.0

En büyük tutkusu dans olan Nina(Natalie Portman) genç ve yetenekli bir balerindir.”Kuğu Gölü” balesinde beyaz kuğuyu canlandıran balerin değiştirilecektir.Zarif,masum ve saf beyaz kuğu rolü için en uygun balerin Nina’dır. Ancak baş balerin hem beyaz kuğuyu hem de kötülüğün,bilinmezliğin ve şehvetin temsilcisi olan siyah kuğuyu aynı anda canlandıracak bir balerin arıyordur. Nina bu rolü alabilmek için elinden geleni yapsa da de başka bir rakibi daha vardır. Nina ne kadar çalışsa da içindeki siyah kuğuyu bir türlü ortaya çıkaramaz.Rakibi ondan çok daha iyidir.İki rakip arasındaki rekabetin yerini yavaş yavaş arkadaşlık alır. Nina’nın siyah kuğuyu ortaya çıkarma hırsı,sonunda çok iyi performans sergilemesini sağlar fakat onun hem aklını kaybetmesine hem de kendini mahvetmesine neden olur…

4.The Others-Diğerleri – 2001 – Imdb:7.6

Amerika İkinci Dünya savaşı sırasında New Jersey’de hayatını devam ettirmekte olan Grave(Nicole Kidman) eşini savaşta kaybetmiştir.Çocukları güneşe duyarlı olduğu için karanlık bir evde yaşamaktadırlar.Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir.Bu yüzden kapısına iş için gelen üç hizmetliyi eve alır ve onlara yapacakları görevlerin detaylarını anlatır. Grace’in kızı olan Anne ise, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Grace kızına inanmaz fakat evden gelen garip sesler,koşuşturmalar onu evin perili olduğuna inandırır.Hizmetlilerin garip davranışlarından dolayı onlardan da şüphelenmeye başlayan Grace bir gün onların mezarını görür ve onları evinden kovar.Gerçekten hem dram dolu hem de inanılmaz şaşırtıcı sona sahip olan bu filmi izlemediyseniz izleyin derim..

5.The Orphanage-Yetimhane – 2007 – Imdb:7.5

Laura, çocukluğunun en mutlu günlerini deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanları ve Laura’nın birlikte büyüdüğü arkadaşları ona her zaman ilgi ve sevgi göstermişlerdir. 30 yıl sonra Laura, kocası Carlos ve 7 yaşındaki oğlu Simon’la, çok güzel yıllar geçirdiği yetimhaneye geri döner. Hayali, uzun süredir kapalı olan yetimhaneyi restore ettirip engelli ve hasta çocuklar için bir yaşam alanı haline getirmektir.Bu yeni evlerindeki gizemli atmosfer, Simon’un kafasından hayali hikâyeler canlandırmasına ve çok da masumane olmayan oyunlar oynamasına neden olur. Simon’un görünmez arkadaşları giderek artınca, Laura da oğlunun başlangıçta önemsemediği bu yeni alışkanlığının etkisine girer. Simon’un bu ilginç dünyası, Laura’nın uzun süredir unutulmuş olan, tedirgin edici çocukluk hatıralarıyla yüzleşmesine yol açacaktır…

6.Identity-Kimlik – 2003 – Imdb:7.3

Şiddetli bir fırtına yüzünden birbirine yabancı on insan, asabi bir gece müdürünün idaresindeki ıssız bir motele sığınmak zorunda kalır. İçlerinde bir limuzin şoförü, bir tele kız, bir katili nakleden bir polis, 80’li yılların bir televizyon yıldızı, yeni evli bir çift ve kriz içinde olan bir aile bulunmaktadır.Bu tenha otelde dışarıdaki dünyayla iletişimini kaybeden bu yolcular,tuhaf olaylara tanık olurlar ve teker teker ölmeye başlarlar.Katilin kim olduğunu anlamaya çalışan bu yolcular bunun yanında kendilerini biraraya getiren sırrı çözmekten başka çareleri olmadığını anlayacaklardır.Aslında çoklu kişilik bozukluğuna sahip bir hastanın benliğinin on kişiliğe bölünüşünün bu şekilde gösterilişi gerçekten yaratıcı.Sonunda katilin kim olduğunu tahmin etmesi gerçekten zor..

7.1408-1408 No’lu Oda – 2007 – Imdb:6.8

Stephen King’in kısa öyküsünden uyarlanan bu film,başarılı bir yazar olan ve genelde doğaüstü olaylarla ilgili yazan Mike Enslin’in 1408 nolu odayla ilgili garip olan hikayesini ele alıyor. Dolphin Oteli geçmişinde 1408 no’lu odasında kalan ziyaretçileri gizemli ve korkunç olaylar yaşamıştır.Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğan üstü olayları kötüleyen bir dizi çok satan kitap yazan Mike enslin ise sadece kendi gözleriyle gördüğü şeylere inanır. Dolphin Otele geldiğinde Oteldeki görevli odadaki ggerçekleşen garip olaylar yüzünden 1408 numaralı odaya girişin müşterilere açık olmadığını ve yıllardır odada kimsenin kalmadığını söyler.Ancak yazarımız görevliyi ısrarlarıyla ikna eder ve odada kalmaya başlar.Bu oda onun bazı sabit fikirlerini değiştirmesine neden olacaktır…


Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sinemanın Anlamı
7.sanat dalı olarak kabul edilen sinemanın başlangıç tarihi 1895 olarak görülür. Sinema hayatın kendisini olduğu gibi yansıtır. Çünkü hayattan beslenir. Bu büyülü hayat bir biletin ucundadır ve sizi başka bir dünyaya götürür. Karanlık bir ortamda sinematografın yansıttığı ışıkla görüntüler arasınsında birden aydınlanırsınız. Sinema kapısından çıktığınızda bir rüyadan uyanmış hissine kapılırsınız. Sinema dev bir sektördür. Bu sektörün bağrında emeği,alınterini,sanatı ve toplumsal olguları barındırır.

Bugünlerde Sinema ve Sitemizde Sinema Keyfiniz
Eskilerde bir lüks sayılan sinema,şimdilerde hobimiz haline gelmiştir. Şimdilerde sinemalar,hem dizi haline gelmiş hem de film olarak evlerimizin içindeki ekranlara kadar gelmiştir. İnternet sayesinde filmler ve diziler kolay ulaşılabilir hale gelmiştir. İleri teknoloji ile bu filmleri birçok seçenekte izlemeniz mümkündür. Sitemize laptop,akıllı telefon gibi birçok teknolojik aletten internet aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 720p,1080p ve HD film izle gibi görüntü seçenekleriyle birçok kategorideki filmleri sitemiz içeriyor.
Ayrıca yabancı film severler için Türkçe Dublaj ve orijinal dil severler için de Türkçe Altyazı seçenekleri mevcuttur. Eskiden dram,aşk,tarih vb türündeki filmler daha popüler iken şimdilerde Animasyonlar ve Fantastik filmler daha çok tercih ediliyor. Bu filmler sayesinde birçok farklı kültürü ve farklı yerleri görerek bakış açınızı,hayal gücünüzü ve ufkunuzu geliştirebilirsiniz.

unutulmazfilmler.org olarak sizlere en eskiden en güncele bütün filmleri sunmayı amaçlıyoruz. Sitemizde film izlemeyi sizler için işkenceden çok keyfe dönüştürmeyi amaçlıyoruz.
Reklamsız full hd film izlemek için doğru adrestesiniz. Yerli ve yabancı film izlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Dilerseniz sitemizde bulunan 1080p Filmleri ve 720p Filmleri favorilerinize ekleyerek daha sonra izleyebilirsiniz.
Ayrıca sitemizde yetişkinlere özel +18 erotik filmler yer almaktadır. Bu +18 erotik seks filmlerini reklamsız ve full hd şekilde sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz. Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Telif hakkı için [email protected] üzerinde iletişime geçerseniz, 3 gün içerisinde telif hakkına sahip olduğunuz içeriğin embed linki sitemizden kaldırılacaktır.