Aklınızda yer edinecek Dram-Aşk türünün en güzel 5 Filmi

Aklınızda yer edinecek Dram-Aşk türünün en güzel 5 Filmi

  Eylül 21, 2018

  537 Okunma

Şaşırtıcı sonlarıyla ünlü en iyi dram-aşk filminin beşini konularıyla ve kendi yorumumuzla sizlere tavsiye ediyoruz. Resimdeki linke tıklayarak sitemiz www.makinist.org da filmlere ulaşabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız.İyi Seyirler...

1.The Life Of David Gale(Ölümle Yaşam Arasında) – 2003 – Imdb:7.6/10

the life pf david gale

The Life of David Gale Filminde Kevin Spacey ve Kate Winslet’ı Başrollerde izliyoruz.

Teksas’ta idam cezalarına karşı bir profesör olan David Gale(Kevin Spacey),diğer bir aktivist eylemciyi öldürmekle suçlanır ve ölüm hücresine gönderilir.Bir gazetede çalışan kadın haberci(Kate Winslet) ise David Gale’nin son üç gününde röportaj yapmak üzere görevlendirilir.Röportajda sürekli olarak geriye dönülecektir ve David Gale’nin ağzından onun yaşadıkları anlatılacaktır.David Gale suçlu mudur yoksa masum mudur?Film boyunca bunu merak edeceksiniz.İnanılmaz şaşırtıcı sondan hem çok etkileneceksiniz,hem de bir insanın verdiği mücadele için ne denli fedakar olabileceğini bu filmde göreceksiniz.Sonunda bir iç çekişle üzüleceksiniz ama bu son filmde haksız yere suçlanıp idama sürüklenen mahkumlara umut verecek.

2.The Machinist(Makinist) – 2004 – Imdb:7.7/10

the machinist

The Machinist Filmi Christian Bale’in oyunculuğunu konuşturduğu efsaneleşmiş filmlerden bir tanesi daha…

Bir yıldır uyuyamayan Trevor Reznik(Christian Bale) kendi akıl sağlığından şüphelenmeye başlar.Uykusuzluk nedeniyle halüsinasyon görür ve günden güne giderek zayıflar.Ayrıca yorgunluk nedeniyle dikkati dağınıktır.Bu yüzden bir iş arkadaşının yaralanmasına neden olur ve diğer arkadaşları bu durumdan Trevor’u sorumlu tutarlar ve onu suçlarlar. Trevor iş arkadaşlarının ona komplo kurduğunu düşünür.Filmin kasvetli havası,her şeyin renksizliği ve Trevor’un fiziksel halindeki değişimi ve onu bu hale getirenin ne olduğunu merakla izleyeceksiniz. Trevor evinde neden gizli notlar buluyor?Bunlar onun kendine bıraktığı notlar mı?Bu sorular kafanızı film boyunca kurcalayacak. Trevor’un işlediği büyük bir suç,bastırılmış bir suçluluk duygusu,herşey birden aklına geldiğinde yaşadığı büyük şok ve bundan dolayı yaşadığı büyük pişmanlık anında hatırladığı sahnelere bizler de tanık oluyoruz.Geçmişteki o renkli hayatının kasvetli bir havaya dönüştüğü an siz seyircilerimizi de çok şaşırtacak.

3.Atonement(Kefaret) – 2007 – Imdb:7.8/10

atonement

Atonement Keira Knightley ve James McAvoy başrollerinde oynadığı film, ünlü yazar McEwan’ın aynı isimli Kitabından uyarlanmıştır.

1935 yılında,küçük bir kız olan Briony Talis,ablası Cecilia(Keira Knightley) ve hizmetçilerinin oğlu Robbie(James McAvoy)’nin gizli bir aşk yaşadıklarına tanık olur ve bunu yanlış yorumlar.Bu yanlış anlama yüzünden küçük kızın hayal gücünün kurbanı olan bu ikilinin ve kendisinin de hayatı düzelmemek üzere değişmiş olacaktır.Başkasının sırlarına tanık olan küçük yazar Briony,bir suç işleyecek ve bu suçun kefaretini ödemek için ölene kadar çabalayacaktır.Filmin sonundai herşeyin Briony’nin tasarladığı  şekilde sona ermesini çok isteyeceksiniz fakat, gerçek bambaşka olacaktır.Booker ödüllü yazar McEwan’ın kitabından uyarlanan yönetmen koltuğunda Joe Wright’ın olduğu bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

4.The Notebook(Not Defteri) – 2004 – Imdb:7.9/10

the notebook

The Notebook filmi Ryan Gosling ve Rachel McAdams’ın çıkış filmi olarak gösteriliyor. Kesinlikle izlenmesi gereken romantik-aşk filmleri arasına rahatlıkla alabilirsiniz.

Zavallı ama tutkulu bir genç adam, zengin bir genç kadına aşık olur ve ona özgürlük hissi verir, ancak sosyal farklılıklarından dolayı ayrılırlar.Bu filmde Noah(Ryan Gosling) ve Allie(Rachel McAdams)’ın  unutulmaz aşkına tanık olacaksınız.1930’ların sonunda geçen filmin senaryosuna ve havasına hayran kalacaksınız.Filmin en sevdiğim kısmı başındaki sahne ve müzkti.Yıllarca unutulmamış bir aşk hikayesini anlatan bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

5.Benjamin Button’in tuhaf hikayesi – 2008 – Imdb:7.8/10

Benjamin Buttonun Tuhaf Hikayesi

Benjamin Buttonun Tuhaf Hikayesi Brad Pitt ve Kate Blanchett’in Fantastik Hikayesini anlatıyor.

Benjamin Button’ın, garip sonuçlarla geriye doğru yaşlanmaya başlayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Katrina Kasırgası’nın New Orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki Daisy Williams(Kate Blanchett) hastanededir. Yanında kızı Caroline vardır. Daisy, kızından ömürlük dostu Benjamin Button’ın(Brad Pitt) günlüğünü yüksek sesle okumasını ister.Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, savaşa giden oğulların geri dönmesi hayaliyle tren istasyonunda imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar.O gün doğan Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar.Seksenlerinde biri olarak doğar ve yıllar geçtikçe gençleşir ve bir bebek olduğunda yaşamı son bulur.Bir çok ödül alan bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.


Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sinemanın Anlamı
7.sanat dalı olarak kabul edilen sinemanın başlangıç tarihi 1895 olarak görülür. Sinema hayatın kendisini olduğu gibi yansıtır. Çünkü hayattan beslenir. Bu büyülü hayat bir biletin ucundadır ve sizi başka bir dünyaya götürür. Karanlık bir ortamda sinematografın yansıttığı ışıkla görüntüler arasınsında birden aydınlanırsınız. Sinema kapısından çıktığınızda bir rüyadan uyanmış hissine kapılırsınız. Sinema dev bir sektördür. Bu sektörün bağrında emeği,alınterini,sanatı ve toplumsal olguları barındırır.

Bugünlerde Sinema ve Sitemizde Sinema Keyfiniz
Eskilerde bir lüks sayılan sinema,şimdilerde hobimiz haline gelmiştir. Şimdilerde sinemalar,hem dizi haline gelmiş hem de film olarak evlerimizin içindeki ekranlara kadar gelmiştir. İnternet sayesinde filmler ve diziler kolay ulaşılabilir hale gelmiştir. İleri teknoloji ile bu filmleri birçok seçenekte izlemeniz mümkündür. Sitemize laptop,akıllı telefon gibi birçok teknolojik aletten internet aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 720p,1080p ve HD film izle gibi görüntü seçenekleriyle birçok kategorideki filmleri sitemiz içeriyor.
Ayrıca yabancı film severler için Türkçe Dublaj ve orijinal dil severler için de Türkçe Altyazı seçenekleri mevcuttur. Eskiden dram,aşk,tarih vb türündeki filmler daha popüler iken şimdilerde Animasyonlar ve Fantastik filmler daha çok tercih ediliyor. Bu filmler sayesinde birçok farklı kültürü ve farklı yerleri görerek bakış açınızı,hayal gücünüzü ve ufkunuzu geliştirebilirsiniz.

unutulmazfilmler.org olarak sizlere en eskiden en güncele bütün filmleri sunmayı amaçlıyoruz. Sitemizde film izlemeyi sizler için işkenceden çok keyfe dönüştürmeyi amaçlıyoruz.
Reklamsız full hd film izlemek için doğru adrestesiniz. Yerli ve yabancı film izlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Dilerseniz sitemizde bulunan 1080p Filmleri ve 720p Filmleri favorilerinize ekleyerek daha sonra izleyebilirsiniz.
Ayrıca sitemizde yetişkinlere özel +18 erotik filmler yer almaktadır. Bu +18 erotik seks filmlerini reklamsız ve full hd şekilde sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz. Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Telif hakkı için [email protected] üzerinde iletişime geçerseniz, 3 gün içerisinde telif hakkına sahip olduğunuz içeriğin embed linki sitemizden kaldırılacaktır.